publikoval Mikuláš Peths    |    08.12.2015

London Tour

Ve dnech 20. - 25.11. 2015 absolvovalo deset žákyň třídy 3.A, spolu s paní učitelkou Kateřinou Hrubou a žáky SPŠ Zlín, jazykově-vzdělávací pobyt v Londýně.

Po velmi dlouhé cestě (asi 26hodin) strávené v autobuse, jsme byli konečně na místě. Před půl osmou ráno jsme z okýnka autobusu uviděli London Eye. Celý první den jsme se pohybovali v centru Londýna a obdivovali nejznámější památky jako jsou: Whitehall, Big Ben, Houses of  Parliament, Westminsterské opatství, Buckinghamský palác, Burlingtonova arkáda, náměstí Piccadilly, Trafalgarské náměstí - prohlídka Národní galerie, tržnice Covent Garden. Tam jsme měli možnost nákupu dárků pro blízké či prostor k ochutnávce proslulého Fish&Chips. Počasí nám sice zprvu nepřálo, ale nakonec se umoudřilo.

image001-(1).jpg

image003-(1).jpg

image005-(1).jpg

Večer už jsme netrpělivě čekali na své „nové“ rodiny. Někteří byli mile překvapeni, jiní odjížděli trochu s obavami. Rodina si nás vyzvedla a doma už na nás čekala teplá večeře. Ubytováni jsme byli po třech nebo čtyřech. Bydleli jsme u rodin různých etnik. Byla to zajímavá zkušenost.

image007-(2).jpg

Druhý den ráno, po vydatné snídani v rodinách (nejčastěji toasty s máslem a typickou pomerančovou marmeládou, cornflakes s mlékem a džus), jsme opět vyrazili do centra. Den jsme začali krátkou pěší prohlídkou St. Paul's cathedral, prošli jsme se po Millenium bridge a poté se vydali do Primarku. Všichni jsme odcházeli s plnými taškami. Dále jsme měli na programu The Tower of London, nejznámější vězení na světě, někteří z nás pak Tower bridge. Kdo ještě neměl fotku s typickou červenou telefonní budkou, nezapomněl si ji udělat. Zpět jsme se vraceli lodí.

image009.jpg

image011.jpg

Třetí den se nesl ve starověkém duchu. Navštívili jsme překrásné město Rochester na řece Medway, prohlédli jsme si hrad, zbytky opevnění a katedrálu v Rochestru. Celé pondělí bylo nádherné počasí. Poté jsme se vydali na High Street, kde jsme opět nakupovali drobnosti a památky domů. Největší úspěch u nás měly obchody s cukrovinkami. Odpoledne konečně přišla na řadu i výuka. Navštívili jsme Oxford International School v Greenwichi, kde jsme se 4,5 hodiny učili se třemi rodilými mluvčími. Byli jsme rozděleni do tří skupin podle úrovně pokročilosti. Měli jsme možnost vyzkoušet si různé pracovní postupy, nové metody a aktivity. Zde opravdu nebyla možnost, aby nám učitel něco vysvětloval česky. Museli jsme si poradit sami. Po celou dobu jsme se snažili zdokonalit svůj mluvený projev.

image013.jpg

Náš poslední den v Londýně jsme celý strávili v Greenwichi. Mohli jsme se projít v tunelu pod Temží, navštívit poslední clipper na světě - loď Cutty Sark, prohlédnout si Muzeum námořnictví. Postavili jsme se i na významný nultý poledník. Všechny libry už jsme utratili… Odpoledne jsme byli znovu ve škole. Na konci vyučování jsme dostali certifikát o absolvování kurzu anglického jazyka. Odtud jsme autobusem zamířili zpátky do Doveru, trajektem se přepravili zpět na evropskou pevninu a rozjeli se do svých domovů.

image015.jpg

Tímto bychom chtěli poděkovat za možnost zúčastnit se tohoto skvělého zájezdu. Děkujeme paní učitelce Hrubé, za pedagogický dohled, paní průvodkyni, za spoustu zajímavých informací, a celému vedení školy.

image017.jpg