publikoval Aneta Baťková    |    15.03.2018

Sněhuláci pro Afriku

Děti v Africe si sněhuláka nikdy nepostaví, mnozí z nich se ale nedostanou ani do školy. Na první informaci nic nezměníme, s tou druhou je v našich silách něco udělat. Cílem této akce je postavit co nejvíce sněhuláků, přičemž forma pomoci organizaci Sněhuláci pro Afriku spočívá v tom, že se vybírá startovné za každého sněhuláka ve výši 50Kč. Za vybrané peníze se opraví stará kola, která organizace Kola pro Afriku vybírá po celé republice, ty se pak posílají dětem, pro které je kolo jediným dostupným prostředkem, jak se dostat do školy.

Akci již v roce 2013 iniciovali studenti Gymnázia, Ostrava – Hrabůvka, pod záštitou Člověka v tísni a proběhla pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy

Žáci naší školy se rozhodli už po třetí zapojit do projektu Sněhuláci pro Afriku. Postavili na dvoře úžasné sněhuláky, které si můžete prohlédnout ve fotogalerii a vybrali jsme a poslali 2 308 Kč.

Všem, kteří se zapojili, moc děkuji
Mgr. Jitka Chaloupková

20180213_101058.jpg