publikoval Jana Chlebovská    |    20.11.2013

Studenti vystavují v Krnově návrhy bankovek, stvořili je ve výtvarných dílnách

Krnov (FOTO) – Atrium Kina Mír v Krnově nabízí prohlídku návrhů bankovek a mincí, které ve výtvarných dílnách ve svých školách vytvořili mladí studenti. Různorodou tvorbu si pochvalovala i samotná starostka Krnova Alena Krušinová.

Přes jeden měsíc pracovali studenti Střední pedagogické školy a Střední zdravotnické školy a Gymnázia v Krnově na výrobě návrhů platidel. Pod vedením svých pedagogů Januly Konstantinidu, Martiny Rožanské a Ladislava Steiningera navrhli různorodé a barevné bankovky a mince.

„Výstava návrhů bankovek je letošní výtvarnou odrůdou, jako například sběr Svatomartinského vína. Je to postupné kvašení, které probíhalo na našich pracovištích a nakonec vzniklo něco úžasného. Například se urodila bankovka, která má název Tisíc životů,“ přiblížil svým proslovem na vernisáži bankovek pedagog ze střední pedagogické školy a střední zdravotnické školy a krnovský výtvarník Ladislav Steininger.

Výstava se líbila starostce Krnova

Se svými návrhy platidel se studenti zároveň zapojili do soutěže, ke které je přivedl albrechtický výtvarník Zdeněk Kurečka. Celou vernisáž doprovázeli svým zpěvem a hrou na hudební nástroje žáci ze Základní umělecké školy z Města Albrechtic. Mezi přítomnými nechyběla ani samotná starostka Krnova Alena Krušinová. Ta výstavu hodně obdivovala.

„Tvorba návrhů platidel se vyšplhala hodně vysoko. Nám se hodně líbí. Chci požádat, aby se tato výstava stala výstavou putovní a mohla ji vidět široká veřejnost. Samotné město se bude podílet na ocenění bankovek, protože si to studenti za svou výtvarnou práci zaslouží,“ v závěru vyzdvihla výstavu starostka Krnova Alena Krušinová.

Více zde: http://www.studio-sta.cz/products/v-krnove-studenti-vystavuji-bankovky-stvorily-je-ve-vytvarnych-vychovach/
Fotografie naleznete ve fotogalerii.

Studio STA | www.studio-sta.cz
Autor: Radek Vráblík