ARS VOCE

ZŘIZOVATEL

logo_msk.png

Střední pedagogická škola a Střední zdravotnická škola, Krnov, příspěvková organizace je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem.
logo_po_msk.png

ODKAZY

Vyhledávání

PARTNEŘI


Ústav pro studium totalitních režimů

AKTUALITY

publikoval Jana Chlebovská    |    25.03.2019

Ars voce uspěl v Kroměříži

          Týden před jarními prázdninami se dívčí pěvecký sbor Ars voce zúčastnil 41. ročníku hudebního festivalu středních pedagogických škol v Kroměříži. Do rodiště Pavla Josefa Vejvanovského se sbor o počtu 40 zpěvaček vypravil za doprovodu sbormistra Kamila Trávníčka, korepetitora Tomáše Edelsbergera a organizačního vedoucího Jana Chumchala. První festivalový den se nesl ve znamení náročných zkoušek a přípravy na následující důležitý soutěžní den. Odměnou pak byla večerní návštěva místního kina a filmu Bohemia Raphsody.     Ars voce vystoupilo s programem, jehož dramaturgie se setkala s kladným hodnocením nejen odborné poroty, ale také dalších posluchačů. Ve velké konkurenci sedmi pěveckých sborů, které se zapojily do soutěže, předvedl sbor Ars voce velmi dobrý výkon, o němž svědčí jeho skvělé umístění ve stříbrném pásmu. Odborná porota ve složení Jan Nowak, Eva Ježíková a Jurij Galatenko ocenila, jak již zmíněnou dramaturgii celého dvacetiminutového vystoupení, tak sezpívanost sboru a celkově jeho vysokou úroveň. Z repertoáru tvořeného z klasických, lidových a umělých skladeb je nejvíce zaujala interpretace skladby Benjamina Brittena Deo gracias, kterou následně doporučila na závěrečný galakoncert vítězů.

Třetí a poslední festivalový den se dopoledne neslo ve znamení odpočinku a přípravy na závěrečný galakoncert vítězů, na němž vystoupili vybraní zástupci ze všech sedmi soutěžních kategorií a byla předána ocenění vítězům a soutěžícím. Vysoká umělecká úroveň závěrečného galakoncertu svědčí o tom, že na středních pedagogických školách vyrůstají noví mladí učitelé a učitelky, kteří jsou příslibem, že budou s radostí a zaujetím pěstovat lásku k hudbě nejen ve školských zařízeních, vychovávající generace nejmladší, ale také a ve svých budoucích rodinách.

Pěvecký sbor Ars voce se vrátil do Krnova po třídenním pěveckém maratonu motivován do další práce a obohacen o důležité zkušenosti, jež brzy jistě zužitkuje na chystaných koncertech a projektech.

               Činnost a úspěchy dívčího pěveckého sboru jsou možné nejen díky nadšení dívek a jejich vedoucích, ale také díky finanční podpoře Města Krnova.

 
               Fotografie i záznam části vystoupení Ars voce naleznete na facebookových stránkách sboru
 


http://www.krnov.cz/assets/File.ashx?id_org=7455&id_dokumenty=25527


Na obrázku může být: 19 lidí, smějící se lidé, stojící lidé

Na obrázku může být: 1 osoba, stojí a uvnitř

 


Střední pedagogická škola a Střední zdravotnická škola, Krnov, p. o., Jiráskova 841/1a, Krnov, 794 01 |  tel. 554 637 460 | e-mail info@spgs-szs.cz | ds: 33pfxf8 | ič: 00601292