publikoval Aneta Baťková    |    26.02.2019

Deutsch macht Spaß!

Ve dnech 19. a 20. února 2019 měli žáci, kteří se učí němčinu jako druhý cizí jazyk, možnost zažít netradiční výuku. Toto jim zprostředkovala dr. Jana Nálepová ze Slezské univerzity v Opavě. Slezská univerzita spolu s Ministerstvem vnitra SRN organizuje projekt na podporu německého jazyka, do něhož se žáci školy již několikrát aktivně a úspěšně zapojili. Ať to byla soutěž „Witzige Texte“, v níž doplňovali humorný komentář ke kresleným vtipům, nebo soutěž „Dramawettbewerb“, ve které podle vtipného textu vytvářeli scénku a samozřejmě v ní německy hovořili. Tentokrát měli žáci možnost zažít „jinou“ výuku němčiny – místo typického „německého drilu“ přišly hry, pomocí nichž pronikli do tajů číslovek, zeptali se spolužáka, jak se má, co právě dělá, procvičili si přítomný čas nepravidelných sloves apod. Všichni se zapojili s chutí a nadšením. Děkujeme dr.Nálepové za tento netradiční zážitek a těšíme se na další aktivity.

Mgr. Lenka Řezáčová, vyučující němčiny

20190222_122433.jpg