O ŠKOLE

ZŘIZOVATEL

logo_msk.png

Střední pedagogická škola a Střední zdravotnická škola, Krnov, příspěvková organizace je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem.
logo_po_msk.png

ODKAZY

Vyhledávání

PARTNEŘI

AKTUALITY

publikoval Aneta Baťková    |    28.10.2018

100 let Československé republiky na SPgŠ a SZŠ Krnov

První akci k 100. výročí založení Československé republiky jsme zorganizovali již na podzim roku 2017. Na konci listopadu proběhla beseda s pamětníkem dr. Řezáčem k problematice kolektivizace. V lednu 2018 následovala výstava „100 let Československa“, na kterou žáci shromáždili spoustu „rodinných pokladů“ z let existence republiky. Vzpomínání na významné okamžiky naší stoleté historie pokračovalo pátráním po (ne)zapomenutých pomnících na památku hrdinů z 1. světové války. Neméně zajímavé také byly tzv. rozhovory s pamětníky – tedy zaznamenání vzpomínek prarodičů, rodičů a dalších příbuzných na každodenní život v době normalizace a na bydlení v tehdy typických panelácích. Na shromažďování artefaktů z období existence Československa jsme navázali spoluúčastí na výstavě "Tady nová republika", jejímž organizátorem je VOŠS Ostrava. Vzpomínání na významné mezníky stoleté historie naší republiky uzavřeme v únoru 2019 besedou s dr.Řezáčem na kontroverzní téma "Jan Masaryk a tzv.třetí republika".

Mgr.Lenka Řezáčová

Fotografie naleznete na FB školyStřední pedagogická škola a Střední zdravotnická škola, Krnov, p. o., Jiráskova 841/1a, Krnov, 794 01 |  tel. 554 637 460 | e-mail info@spgs-szs.cz | ds: 33pfxf8 | ič: 00601292