publikoval Mikuláš Peths    |    30.11.2012

Čestné uznání v kategorii Média od Nadace OKD získal Radek Vráblík

Ostrava, Krnov - Zástupce výkonné ředitelky a zakladatel Studia STA Radek Vráblík získal na slavnostním galavečeru Nadace OKD čestné uznání v kategorii Média - Pozitivní zpráva roku za Sérii reportáží o neziskovém sektoru a za Studentskou tiskovou agenturu. Mladý novinář tak patří mezi tři nejlepší v Moravskoslezském kraji.

Nadace OKD ve čtvrtek 22. listopadu v kompresorovně Hornického muzea v Ostravě ocenila nejlepší neziskové projekty, osobnosti, zástupce médií a poprvé i Srdcaře roku. Na slavnostní galavečer pozvali pořadatelé už předem zástupce výkonné ředitelky a zakladatele Studia STA Radka Vráblíka. Ten byl nominovaný na Cenu Nadace OKD v kategorii Média – Pozitivní zpráva roku za Sérii reportáží o neziskovém sektoru a za Studentskou tiskovou agenturu. „Když mi přišel z Nadace OKD e-mail, myslel jsem si, že budeme vydávat další pěknou reportáž z Ostravska. Uvnitř mě ale čekalo překvapení. Elektronická pošta byla adresovaná přímo na mé jméno. Hned jsem se důkladně začetl a všechny informace mě opravdu moc překvapily, až jsem měl co dělat, aby mi neukápla nějaká ta slzička,“ pochlubil se nominovaný Radek Vráblík.

Ze slavnostního ocenění si odvezl čestné uznání

Na slavnostní večer Nadace OKD se Radek Vráblík vydal se svou mámou a zátorským fotografem Martinem Synkem. Po celou dobu si užívali příjemné atmosféry a pestrého programu. Večer pak přišla chvíle ocenění kategorie Média - Pozitivní zpráva roku. V letošním roce na Cenu Nadace OKD byli nominovaní nejlepší tři novináři. Byl to Zdeněk Figura z týdeníku 5+2 dny, Jindřich Štěpánek z časopisu Můžeš a Radek Vráblík ze Studia STA. Na podium se ale dostavil pouze náš zástupce Studia STA Radek Vráblík. „Jediný jsem stál z nominovaných na podiu a opravdu jsem měl velkou trému. Není to takové, jako když člověk moderuje. Byla to slavnostní událost a sál plný nadaných lidí, zástupců Nadace OKD a velkých firem z Ostravska,“ přiblížil ocenění Radek Vráblík.

V letošním roce si Cenu Nadace OKD v kategorii Média - Pozitivní zpráva roku zasloužil Jindřich Štěpánek z časopisu Můžeš. Mladý novinář Radek Vráblík získal čestné uznání v kategorii Média - Pozitivní zpráva roku za Sérii reportáží o neziskovém sektoru a za Studentskou tiskovou agenturu. Patří tak mezi tři nejlepší v Moravskoslezském kraji za rok 2012. „Čestného uznání si velmi vážím a můžu říci, že budeme dále pokračovat a vytvářet nové a zajímavější zpravodajství i v dalším roce!“ doplnil Vráblík. „Z celého srdce děkuji celé Nadaci OKD, všem, kteří mě nominovali a po celou dobu mě podporují. Taktéž děkuji všem našim čtenářům a fanouškům,“ uzavřel velkým díkem zástupce Studia STA Radek Vráblík.

Studio STA o. s. | www.studio-sta.cz
Autor: Zdeňka Spurná