publikoval Jana Chlebovská    |    13.02.2015

Daruj krev se SPgŠ a SZŠ Krnov

Transfúzní služba v Bruntále hledá nové dárce, kteří pomohou rozšířit stávající dárcovskou základnu. Naše střední škola se rozhodla pomoci. Ve spolupráci s Transfúzní službou připravila akci „Daruj krev se SPgŠ a SZŠ Krnov “.

Cílem akce je najít v naší škole co nejvíce nových dárců krve, kteří půjdou ve středu 11. nebo 18. nebo 26. března společně darovat krev na Transfúzní službu v Bruntále. Na akci je však vítána také účast již registrovaných dárců.

Každý dárce má nárok na studentské volno / pracovní volno s náhradou mzdy, proplacené jízdné, díky lékařskému vyšetření má základní přehled o svém zdravotním stavu a za každý odběr může uplatňovat odpočet ze základu daně z příjmu v hodnotě 2000 Kč. Dárci navíc získávají vitamíny od své zdravotní pojišťovny a poukázku na občerstvení v hodnotě 50 Kč.

Dárci krve se mohou stát zdraví lidé ve věku od 18 do 60 let. Zda je dárce způsobilý k odběru, posoudí individuálně odborný zdravotnický pracovník přímo na Transfúzní službě (web: transfuznisluzba.agel.cz).

Pro více informací a přihlášení kontaktujte do  2. března, zástupkyni školy  Mgr. Šárku Crhákovou  tel. 555 637 465, e-mail: crhakova@spgs-szs.cz