publikoval Jana Chlebovská    |    15.04.2020

Harmonogram znovuotevření školy

V závislosti na vývoji epidemiologické situace v České republice by uvolňování škol mělo proběhnou dle harmonogramu uveřejněného na www.vlada.cz.

pondělí 11. května

- studenti závěrečných ročníků středních škol, konzervatoří a vyšších odborných škol – výhradně pro účely přípravy na maturitní, závěrečné zkoušky a absolutoria (formou konzultací)

nejdříve 1. června

- možnost realizace maturitních a závěrečných zkoušek a absolutorií na konzervatořích a vyšších odborných školách

červen

- možnost realizace jednotných přijímacích a školních přijímacích zkoušek na středních školách
- realizace konzultací či občasných vzdělávacích aktivit v menších skupinách žáků na 2. stupních základních škol a školách středních, a to formou třídnických hodin.

Z výše navrženého harmonogramu vyplývá, že pokud se epidemiologická situace nezhorší, pak v červnu proběhnou maturity a přijímací zkoušky. Možnost osobní přítomnosti maturantů od 11. 5. 2020 neznamená klasickou výuku, ale možnost účastnit se konzultací. Hygienické podmínky pro konání konzultací budou upřesněny. Po celou dobu bude i nadále probíhat distanční vzdělávání zaměřené na přípravu k maturitní zkoušce.

Pro 1. - 3. ročníky tento harmonogram znamená pokračování distančního vzdělávání do 30. 6. 2020 s omezenou možností konzultací v červnu.