O ŠKOLE

ZŘIZOVATEL

logo_msk.png

Střední pedagogická škola a Střední zdravotnická škola, Krnov, příspěvková organizace je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem.
logo_po_msk.png

ODKAZY

Vyhledávání

PARTNEŘI

AKTUALITY

publikoval Mikuláš Peths    |    02.07.2015

Kouzelná školka

 Největší čarodějkou na světě je sama příroda, to všichni víme. Její kouzla však mají přísné zákonitosti, které člověk v procesu poznávání zařadil do oblastí, už na první pohled složitých a označil je vědami. Fyzika, chemie, biologie – samy názvy vyvolají u mnohých nepříjemné pocity a u jiných i nemilé vzpomínky.

Není se čeho bát, i s těmito obory si lze velmi zábavně hrát. Vědě pro nejmenší byla v rámci projektových dnů věnována dvě dopoledne s názvem „Kouzelná školka“. Jak děti zaujmout, motivovat a přitom seznámit s některými jevy přírody, přišla našim žákům názorně ukázat Erika Džorová z Mateřské školy Hlubčická. Předvedla, že není potřeba žádných příliš náročných pomůcek ani vybavení, aby bylo možné s předškoláky bezpečně provést celou řadu zajímavých pokusů.

Metodické laboratoři v pojetí paní učitelky stačila akvária, zavařovací sklenice, korkové zátky, papír, nůžky a jiné běžné předměty, se kterými dokázala demonstrovat přírodní jevy a názorně odkrýt podoby i sílu takových materií jako je voda a vzduch.

Je velmi cenné a příjemné, že naše škola má trvalý kontakt se svými absolventy. Ten nejužší, samozřejmě s těmi, kdo působí v Krnově. Potřebujeme se navzájem. Mateřské školy jsou důležitými partnery, vytvářejí podmínky a pomáhají vést praktickou výuku. Díky letité spolupráci s Mateřskou školou Hlubčická, vstřícnosti a pochopení její ředitelky, nadšení a ochotě paní učitelky se potvrdila zkušenost, že jeden druhého umíme učit a také inspirovat.

Fotografie naleznete ve fotogalerii.

Renata Ramazanová

 

Střední pedagogická škola a Střední zdravotnická škola, Krnov, p. o., Jiráskova 841/1a, Krnov, 794 01 |  tel. 554 637 460 | e-mail info@spgs-szs.cz | ds: 33pfxf8 | ič: 00601292