publikoval Radek Vráblík    |    24.03.2012

Šestadvacet družstev se zúčastnilo krajské gymnastiky

Střední pedagogická škola a Střední zdravotnická škola v Krnově přivítala ve své tělocvičně šestadvacet družstev. V úterý 20. března 2012 se tam uskutečnilo krajské finále ve sportovní gymnastice.

Gymnastickou soutěž organizátoři rozdělili do pěti kategorií. Mezi sebou soutěžili dívky v kategorii prvních až třetích, čtvrtých a pátých, šestých a sedmých, osmých a devátých ročnících základních škol a také kategorie středních škol. „Pořádáme jednu z největších krajských soutěží v celé ČR. Vždy připravíme soutěže pro všechny kategorie,“ řekl hlavní ředitel krajského finále ve sportovní gymnastice Moravskoslezského kraje Vladimír Raček. Soutěžící si mezi sebou poměřily síly na hrazdě, kladině, v přeskoku a také v sestavě na koberci (prostná).

V kategorii prvních až třetích ročníků se na prvním místě umístilo družstvo A - Základní škola Emila Zátopka Kopřivnice a čtvrtých a pátých, šestých a sedmých, osmých a devátých ročníků 11. Základní škola Jiřího z Poděbrad Frýdek – Místek. V kategorii středních škol si první místo odvezlo družstvo SŠ GOS Frýdek – Místek. Více je můžete shlédnout ve výsledkové listině.

Více se také dočtete zde.