O ŠKOLE

ZŘIZOVATEL

logo_msk.png

Střední pedagogická škola a Střední zdravotnická škola, Krnov, příspěvková organizace je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem.
logo_po_msk.png

ODKAZY

Vyhledávání

PARTNEŘI

AKTUALITY

publikoval Jana Chlebovská    |    15.03.2021

Smutná zpráva - zemřela Mgr. Ludmila Ondrušková

Chci zastavit řeku,
než přelije sílu
svých bublajících vln
do náruče oceánu.

Chci zastavit slunce
ve vteřině doteku
s pyšnou horou,
střežící svá tajemství.

Chci zastavit čas
a zůstat vzpomínkou,
kterou někdo najde
cestou do svého nitra.

D.D.Waldhans, Obyčejné věci


Chci na malou chvíli zastavit čas a vzpomínat na neuvěřitelnou ženu.
Filozofku, učitelku, kolegyni a drahou přítelkyni, paní Mgr. Ludmilu Ondruškovou.
Zastihla nás zpráva, že se její pozemská pouť cesty k poznání, k lidství, světlem,  naplnila 13. března 2021.  S paní Ludmilou, důvěrně jsme ji nazývali Liduškou, jsem měl možnost    setkávat se před dávnými, dávnými lety.  V době mé mladosti, středoškolských studií.  Nám studentům nerozdávala pouze vědění. Rozdávala lidskost a naslouchání. Nám, našim studentským strastem i bolestem. S důvěrou jsme se k ní obraceli.  Ona nás přijímala s pochopením, porozuměním, láskou, klidem a úctou. Běžel čas a já jsem měl opět tu čest se setkávat s Liduškou, s mou, naší kolegyní. Vždy jsme si vážili jejich moudrých slov, osobní rovnováhy, ale i odvahy nesmlouvavě prosadit mnohdy protichůdný názor.                          
Tak to bylo také v době počátkem 90. let. Spolu s dalšími vynikajícími kolegy naší školy patřila k zakládajícím členům iniciativy Cesta světla a významně tak přispěla k obnově naší občanské společnosti.

Liduško, děkuji, děkujeme Vám za světlo, které jste do posledních chvil náručemi rozdávala. Děkujeme, že jsme mohli sdílet cestu světla s Vámi.

V úctě,

Ladislav Steininger

a pedagogický sbor Střední pedagogické školy a Střední zdravotnické školy v KrnověSOUBORY KE STAŽENÍ

Střední pedagogická škola a Střední zdravotnická škola, Krnov, p. o., Jiráskova 841/1a, Krnov, 794 01 |  tel. 554 637 460 | e-mail info@spgs-szs.cz | ds: 33pfxf8 | ič: 00601292