publikoval Radek Vráblík    |    26.02.2012

Studentské divadlo Červiven představilo novou inscenaci Zloději času

Divadelní představení Zloději času v Kofola music clubu sklidilo velký aplaus. Celá akce se uskutečnila ve středu 22. února 2012 a herci své umění předváděli hned třikrát.

Divadelní spolčení Červiven mělo úspěšnou premiéru své inscenace, na kterou se přišli podívat v dopoledních hodinách žáci krnovské střední pedagogické a zdravotnické školy a ve večerních hodinách pak bylo vystoupení pro veřejnost. Zloději času jsou dramatizací knihy Michaela Endeho – Děvčátko Momo a ukradený čas. Jelikož se autorům zdála problematika času pálčivá, rozhodli se o něm hrát. Nespokojili se však s pohádkovým řešením v knize, a proto si vymysleli alternativní konec. Hra měla položit divákům otázku, jak vlastně nakládají s vlastním časem a zda ho nepromarňují.

,,Chystali jsme tuto hru zhruba půl roku a hrálo nás deset ze spolčení Červiven. S tímto představením se chystáme na přehlídku do Ostravy, do Slavičína, do Vrbna pod Pradědem, kde budou také posluchači třetího věku. Dále pak v Opavě, Městě Albrechticích a na dalších místech, kde se na nás těší. Zde se nám hrálo výborně. Atmosféra byla skvělá, diváci nás velmi podpořili, a dobře se nám spolupracovalo s Martinem Hradečným, který nám ve všem vyšel vstříc,'' řekla herečka Anna Kekeláková. Divadelní inscenaci si všichni náramně užili a podpořili velkým potleskem. Více zde.