O ŠKOLE

ZŘIZOVATEL

logo_msk.png

Střední pedagogická škola a Střední zdravotnická škola, Krnov, příspěvková organizace je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem.
logo_po_msk.png

ODKAZY

Vyhledávání

PARTNEŘI

AKTUALITY

publikoval Jana Chlebovská    |    11.12.2012

Studentské prezidentské volby

Na pedagogické a zdravotnické škole zvítězil v prezidentských volbách Vladimír Franz

Krnov (FOTO) - Studenti čtyř středních škol na Bruntálsku zkušebně volili prezidenta ČR. Volby se konaly i na Střední pedagogické škole a Střední zdravotnické škole Krnově, kde uspěl Vladimír Franz.

Na Střední pedagogické škole a Střední zdravotnické škole (SPgŠ a SZŠ) v Krnově probíhaly v úterý 11. prosince studentské volby prezidenta ČR. Studenti všech ročníků navštěvovali jednotlivě učitelskou sborovnu, která byla proměněná ve volební místnost. Na zdi visel státní znak, vlajka ČR, nechyběly ani plenty, volební urna a čtyřčlenná komise - Radek Vráblík, Karin Rajnochová, Michaela Čutková a Michal Rabinský. Studenti starší patnácti let předkládali volební komisi občanský průkaz a následně jim byl vydán hlasovací lístek, na kterém zakroužkovali jednoho zvoleného kandidáta na prezidenta ČR. Lístek pak vhodili do volební urny. „Chtěli jsme ve škole vyzkoušet volby nanečisto, aby se každý z našich studentů seznámil s prezidentskými kandidáty a zároveň se naučil chodit k volbám po dovršení osmnácti let,“ přiblížila hlavní pořadatelka a pedagožka na SPgŠ a SZŠ Krnov Stanislava Kusová.

Zvítězil kandidát na prezidenta Vladimír Franz

Studentských prezidentských voleb se na Střední pedagogické škole a Střední zdravotnické škole v Krnově zúčastnilo 216 studentů z 369 - celkového počtu studentů na škole. Volby prezidenta ČR by tak na škole vyhrál Vladimír Franz, který získal celkem 92 hlasů. Za ním skončil Jan Fischer s 48 hlasy a Táňa Fischerová s 29 hlasy. „Tipovala jsem, že na naší škole zvítězí Vladimíra Franze. Je pro studenty velmi přitažlivý a blízký mladé generaci,“ doplnila Kusová.
Studentské prezidentské volby jsou součástí vzdělávacího programu Jeden svět na školách, konkrétně projektu "Kdo jiný?" zaměřeného na podporu aktivní účasti mladých lidí v občanské společnosti. Stejně jako studentské volby v roce 2010 a studentské volby v září 2012 se na školách pořádají Studentské prezidentské volby v souvislosti s konáním řádných voleb v ČR. Podle vzdělávacího programu se tak pokládají základy pravidelného projektu, který má své místo při výchově zodpovědných a sebevědomých občanů. „Děkuji naší škole, že jsme mohli projekt zrealizovat a všem, kteří se jakkoliv na přípravě a vyhodnocení podíleli a samozřejmě i čtyřčlenné volební komisi,“ v závěru poděkovala pedagožka Stanislava Kusová.

Více zde: http://www.studio-sta.cz/products/na-krnovske-pedagogicke-a-zdravotnicke-skole-zvitezil-v-prezidentskych-volbach-vladimir-franz/

Studio STA o.s. | www.studio-sta.cz
Autor: Radek Vráblík
Foto: František Paštěka, Lukáš PolákStřední pedagogická škola a Střední zdravotnická škola, Krnov, p. o., Jiráskova 841/1a, Krnov, 794 01 |  tel. 554 637 460 | e-mail info@spgs-szs.cz | ds: 33pfxf8 | ič: 00601292