publikoval Radek Vráblík    |    04.03.2012

Třídenní hudební festival zakončili slavnostním koncertem vítězů

Celý Krnov ožil třídenním hudebním festivalem, který se uskutečnil na přelomu února a března. Na něm si mezi sebou poměřili své síly studenti z různých středních pedagogických a vyšších odborných škol. Mladí hudebníci odborné porotě předvedli hru na klavír, varhany, akordeon, ale také klasický, vokální, muzikálový nebo sborový zpěv. „Každý rok na soutěži potkáváme mladé lidi, kteří tu již vystupují opakovaně, a myslím si, že jsou každým rokem čím dál víc lepší, protože v podstatě některá seskupení vznikají zcela nová a některá pokračují ve své činnosti,“ řekl porotce Jiří Kusák.

Součástí festivalu byla i After párty v Kofola music clubu, kterou si všichni náramně užili. Poslední festivalový den pak v divadle proběhlo slavnostní vyhlášení výsledků. Z našeho regionu získala čestné uznání za sólový zpěv muzikálový studentka krnovské střední pedagogické a zdravotnické školy Kristina Vránová a skvělé první místo si po velké dřině vyzpíval Dívčí pěvecký sbor Ars Voce. „Jsem samozřejmě šťastná, že Ars Voce získal první cenu, i když tomu příliš nevěřil a ani nedoufal, že by mohl sáhnout na palmu nejvyšší. Myslím si, že děvčata zpívala tak, jak ještě nikdy,“ vyzdvihla dívčí pěvecký sbor ředitelka krnovské střední pedagogické a zdravotnické školy Hana Košuličová.

„Mám obrovskou radost! Já už jsem byl den předtím natolik nadšený, že to ve své podstatě bylo jedno, jestli budeme třetí, první, druzí nebo čtvrtí, protože holky zazpívali tak, jak nikdy a pro mě v tu chvíli byly vítězky,“ řekl sbormistr Ars Voce Kamil Trávníček. Celý festival si pochvalovali také přítomní učitelé z jiných pedagogických škol a to například z Prahy. „Holky a kluci dohromady – to se jim vždycky líbí. Soupeřili ve zdravém soutěžení a to zejména v hudbě. Takže všechno pozitivní,“ pochlubila se Jana Egemová, sbormistryně Pěveckého sboru Evropská Praha. Hudební festival v celém závěru vyvrcholil slavnostním galavečerem, kde jako doprovodný program vystoupilo i divadelní seskupení Červiven se svým dalším představením.

Více zde...