publikoval Mikuláš Peths    |    27.12.2016

Vídeň 2016

Rok se s rokem sešel a naše škola opět uspořádala adventní zájezd do Vídně. Žáci 1. – 4. ročníků, kteří se akce zúčastnili, mohli poznat krásy hlavního města Rakouska a okusit atmosféru velkolepých vánočních trhů. Vše se uskutečnilo ve čtvrtek 8.12.2016, kdy jsme pod taktovkou paní profesorky Lenky Řezáčové a pana profesora Ladislava Steiningera usedli do autobusu manželů Tihelkových směrem k této nádherné evropské metropoli.

Mnoho z nás bylo unavených a nevrlých z ranního vstávání, avšak rázný hlas paní profesorky a důkladný průlet historií Rakouska pana profesora nás dokonale probral. Dopoledne nám autobus zastavil u Neues Rathaus, kde jsme absolvovali první zastávku krátkého vídeňského průvodcování pana profesora Steiningera. Provedl nás po významných památkách jako byl Vídeňský parlament, budovy historického a přírodovědného muzea, palác Hofburg, anebo úžasná galerie Albertina. Žáci zde na místních výstavách mohli spatřit díla velikánů jako jsou Monet a Picasso, či dočasná výstava umělců Seurata, Signata a holandského mistra pointilismu Vincenta Van Gogh. Každý si zde našel své a výtvarné chutě byly bezpochyby ukojeny. Žáci se po absolvování návštěvy galerie odebrali do rušných ulic Vídně, kde měli  možnost projít si obchody, kavárny a v prvé řadě vánoční trhy, které se nacházely snad po celém městě. Až na ne příliš příznivé počasí, případné problémy s roamingem a špatně napsaná jména na kelímcích od Starbucks, se letošní výlet opravdu vydařil. Každý je živ a zdráv, šťastný z nových zážitků a také s plným foťákem vzpomínek. Všichni budeme doufat, že se do krásné vánoční Vídně se podíváme i na budoucí rok.

Text: Petra Genčůrová, 2.B
Foto: Jakub Mašík, 2.B